Kiedy odbywa się przewóz osób do Niemiec?

Co to jest samochód osobowy, którym świadczy się przewóz osób do Niemiec?
Samochód osobowy to pojazd wielośladowy, posiadający co najmniej dwie osie, własnego kierowcę i zazwyczaj cztery koła. Przeznaczony jest głównie do przewozu pasażerów. Większość samochodów osobowych to pojazdy drogowe wykorzystywane w publicznym transporcie drogowym dzięki którym dokonuje się przewóz osób do Niemiec.

Samochody są naszym najważniejszym źródłem mobilności, pokonując przeciętnego Europejczyka prawie 12 000 kilometrów rocznie. Prawie 80% podróży w głąb lądu odbywa się samochodem – czy to prywatnym samochodem, taksówką czy carsharingiem czyli przewozem osób do Niemiec.

Autobusy i ciężarówki świadczące przewóz osób do Niemiec nie są uważane za samochody osobowe – są uważane za pojazdy użytkowe. Wraz z siedzeniem kierowcy samochód osobowy może mieć maksymalnie 9 miejsc siedzących, jeżeli konstrukcja i wyposażenie na to pozwalają. Liczba osób, które można przewieźć, zależy od liczby zainstalowanych pasów bezpieczeństwa.

Samochód osobowy wraz z załadowanymi na niego przedmiotami nie może ważyć więcej niż 3,5 tony. Aby móc kierować samochodem osobowym w publicznym ruchu drogowym w Niemczech, wymagane jest posiadanie prawa jazdy oraz rejestracja pojazdu.