Warszawa odwyk – gdzie się na niego udać?

Wiele samopomocowych grup wsparcia, choć nie wszystkie, korzysta z modelu 12 kroków opracowanego po raz pierwszy przez Anonimowych Alkoholików. Grupy wsparcia samopomocy, takie jak Anonimowi Narkomani, pomagają osobom uzależnionym od narkotyków.

Przesłaniem grupy wsparcia samopomocy takiej jak Warszawa odwyk jest to, że uzależnienie jest ciągłym zaburzeniem z niebezpieczeństwem nawrotu. Samopomocowe grupy wsparcia mogą zmniejszyć poczucie wstydu i izolacji, które mogą prowadzić do nawrotu.

Twój terapeuta lub licencjonowany doradca prowadzący Warszawa odwyk może pomóc ci zlokalizować grupę wsparcia samopomocy. Możesz także znaleźć grupy wsparcia w swojej społeczności lub w Internecie.

Większości ludzi słowo „leczenie” kojarzy się z detoksem lub ośrodkiem odwykowym. W rzeczywistości detoksykacja (detoksykacja) nie jest leczeniem — odnosi się tylko do fizycznych objawów odstawienia — a program stacjonarny jest tylko jednym z wielu dostępnych rodzajów leczenia uzależnień.

Nawet po zakończeniu wstępnego leczenia takiego jak Warszawa odwyk, ciągłe leczenie i wsparcie mogą pomóc w zapobieganiu nawrotom. Dalsza opieka może obejmować okresowe spotkania z doradcą, kontynuację programu samopomocy lub udział w regularnych sesjach grupowych. W przypadku nawrotu choroby natychmiast szukaj pomocy w ośrodku Warszawa odwykowym.