Szkoła windsurfingu Półwysep i oferta nauki

Kto może nauczyć się kitesurfingu? Szkoła windsurfingu Półwysep nauczy każdego!
Jak wspomniano wcześniej w tym przewodniku po kitesurfingu, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, kitesurfing jest dostępny dla prawie każdego, a nie tylko dla zaawansowanych sportowców.

Istnieje jednak minimalny wiek. W zależności od szkoły może mieć nawet 7 lat. Osobom niepełnoletnim w wieku poniżej 14 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun, a osobom poniżej 18 roku życia potrzebna jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna. Każda szkoła windsurfingu Półwysep tego wymaga!

Jeśli chodzi o kondycję fizyczną, wszyscy uczestnicy muszą umieć pływać i posiadać co najmniej minimalny poziom sprawności. Nie musisz być szalenie sprawnym nadczłowiekiem i mieć dużo siły, aby kontrolować latawiec. Latawiec nie jest ciężki i jest przymocowany do uprzęży, więc nie ma potrzeby odpowiedniego budowania mięśni. Jednak dobry poziom ogólnej sprawności pomoże Ci szybciej robić postępy, zapewni Ci większą wytrzymałość na wodzie i uniknie kontuzji.

Uprawianie innych podobnych sportów deskowych (snowboard, wakeboard, deskorolka, żeglarstwo, windsurfing, surfing itp.) również może pomóc w szybszym postępie.

Jak nauczyć się kitesurfingu?

Prawdopodobnie najciekawszym pytaniem, na które chcemy znaleźć odpowiedź w tym kompletnym przewodniku po kitesurfingu, jest: jak nauczyć się kitesurfingu w miejscu takim jak szkoła windsurfingu Półwysep?

Nie ma cudownej techniki… Lekcje dla początkujących są niezbędne dla osób, które chcą nauczyć się bezpiecznego i prawidłowego kitesurfingu. Oprócz pomocy w wejściu na deskę, dobry instruktor zapewni niezbędną wiedzę i procedury dotyczące bezpieczeństwa. Bez tej wiedzy jesteś zagrożeniem dla siebie i innych, czy to na wodzie, czy na plaży. Podczas kursu w szkole windsurfingu Półwysep nauczysz się, jaki latawiec wybrać w porównaniu z wiatrem i wykryjesz wszystkie potencjalne niebezpieczeństwa na plaży, z którymi musisz się liczyć.