Agroturystyka na kaszubach i ta we Włoszech

Jeśli planujesz wyjazd do Włoch i szukasz noclegu, zapewne spotkasz się ze słowem „agroturystyka”. Agroturystyka na kaszubach to połączenie włoskich słów oznaczających „rolnictwo” i „turystykę” i zwykle odnosi się do domu wiejskiego lub willi w gospodarstwie rolnym. Agroturystyka na kaszubach to nie tylko sposób na spędzenie wakacji lub wiejskiego stylu życia, to także jeden -w swoim rodzaju doświadczenie.We Włoszech agriturismi (po włosku liczba mnoga oznaczająca agriturismo) to idealne zakwaterowanie dla rodzin z dziećmi, a także par szukających romantycznej wycieczki.Gospodarstwo agroturystyczne jest idealne do oderwania się od miasta i jego stresujący chaos.

Pomimo tradycyjnej i wiejskiej nazwy, wiele włoskich gospodarstw agroturystycznych jest zaprojektowanych z myślą o zagranicznych turystach, którym podoba się idea wakacji na włoskiej wsi, ale preferują luksusowe udogodnienia.

Stolicą regionu jest Florencja, Siena, San Gimignano… Toskania jest kolebką renesansu, idealnym miejscem do odwiedzenia dla osób poszukujących kultury i sztuki, fascynującym regionem pełnym muzeów, katedr, średniowiecznych miast i historycznych wiosek.

Od lat pięćdziesiątych do siedemdziesiątych tradycyjne rolnictwo na małą skalę we Włoszech stawało się coraz mniej opłacalne, a rolnicy opuszczali swoje gospodarstwa w poszukiwaniu pracy w dużych miastach. Jednak tradycje rolnicze mają dla Włochów ogromne znaczenie, cenione przede wszystkim za produkcję na małą skalę artykułów spożywczych, takich jak sery, wino i oliwki. Agroturystyka na kaszubach i we Włoszech zaprasza – wybierz lokalizację która Cię interesuje!