Ocieplanie poddasza pianką natryskową czy inne metody?

Ocieplenie dachu, ocieplanie poddasza pianką to mądry wybór: pozwoli zaoszczędzić dużo energii, co jest interesujące zarówno z finansowego, jak i ekologicznego punktu widzenia. W tym artykule możesz odkryć różne rodzaje izolacji dachu oraz ich zalety i wady.

Wełna izolacyjna na ocieplanie poddasza pianką nadaje się przede wszystkim do izolacji dachów skośnych. Występuje w postaci rolek lub paneli półmiękkich. Wełnę można łatwo przyciąć na wymiar, a ponieważ jest ściśliwa, można ją zainstalować między krokwiami bez użycia narzędzi. Istnieją trzy często stosowane rodzaje wełny izolacyjnej: wełna szklana (izolacja z włókna szklanego), wełna mineralna i wełna owcza.

Wełna szklana do ocieplenia poddasza pianką należy do nieorganicznych materiałów izolacyjnych. Wykonany jest ze szkła pochodzącego z recyklingu, które topi się w wysokiej temperaturze. Podczas procesu chłodzenia wyciąga się cienkie szklane nitki ze stopionego szkła. Następnie dodaje się kilka dodatków. W wyniku tego powstaje wełna szklana.

Ze względu na swoją lekką strukturę wełna szklana na ocieplanie poddasza pianką może pomieścić dużo powietrza i ma doskonałe właściwości izolacyjne. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wełna szklana powoduje podrażnienia skóry. Dlatego zaleca się noszenie rękawic ochronnych podczas używania tego materiału.