Kwatery Stężyca, Gołubie i kaszubskie okolice

Wynajem wakacyjny kwatery Stężyca podlega podatkowi od nieruchomości według stawki biznesowej, a nie podatkowi lokalnemu.

W zależności od tego, gdzie znajduje się Twój dom wakacyjny posiadający kwatery Stężyca, możesz ubiegać się o ulgę w stawce dla małych firm, co może obniżyć Twój rachunek podatkowy do zera.

Korzyści z emerytury?
Twoje zyski liczą się jako zarobki na potrzeby emerytury (różni się to od zwykłego zakupu na wynajem). Oznacza to, że za te pieniądze możesz opłacać składki emerytalne bez płacenia podatku za kwatery Stężyca.

 

Tak więc, jeśli jesteś płatnikiem podatku o stawce podstawowej, 2200 zł, które trafiłoby do HMRC, znajduje się teraz w Twojej puli emerytury (lub 4400 zł, jeśli mieścisz się w wyższym przedziale stawek). To darmowe pieniądze od rządu.

Sprawdź dokładnie, co obejmuje, a czego nie obejmuje polisa?
Będziesz także potrzebować ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za zdrowie i bezpieczeństwo potencjalnych gości. Obejmuje to koszty działań prawnych i roszczeń odszkodowawczych, jeśli ktoś odniesie obrażenia podczas pobytu w Twoim domu wakacyjnym i kwaterze Stężyca.

W większości przypadków nie trzeba ubiegać się o pozwolenie na budowę, aby wynająć nieruchomość wczasowiczom.